KONST / Litografier / Färgserigrafi 13405104
nr 1340 5104
Rafael Canogar
(f. 1935), Spanien
Färgserigrafi, "La mordaza", komposition med figurer. Signerad, numrerad 33/125, daterad -74, ca 69x49 cm
Kondition: vikskada i ett hörn, smärre skador/slitage på bladet
Rafael Canogar, spansk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 augusti 2020
kl 19:12:34
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr